Analityka internetowa

Analityka internetowa

Analityka internetowa jest szybko rozwijającą się dziedziną. Nic dziwnego, bo właściciele dużych witryn i sklepów internetowych już dawno dostrzegli jej wartość. Teraz czas, aby i mniejsze firmy skorzystały z możliwości jakie daje analiza strony www, zachowania użytkowników, czy źródeł pozyskania ruchu.

Dlaczego analityka internetowa?

Dlaczego analityka internetowa?

Przede wszystkim, analityka pozwala zdobyć większą wiedzę o użytkownikach witryny i daje odpowiedź na następujące pytania:

  • jak zachowują się moi klienci i niedoszli klienci?
  • skąd trafiają na stronę?
  • dlaczego kupują/ nie kupują?
  • jakie zmiany przyczynią się do wzrostu sprzedaży na stronie?
  • skąd pozyskiwać wartościowy ruch na stronę?
  • jak poprawić konwersję na stronie?

 

Na czym to polega?

Na czym to polega?

Aby być w stanie odpowiedzieć sobie na stawiane pytania o działanie strony, zachowania użytkowników itd. lub potwierdzić/obalić postawioną tezę, musimy mieć dostęp do wiarygodnych danych. W tym celu potrzebne jest wdrożenie narzędzi analitycznych, np. Google Tag Manager i Google Analytics. Wdrożenie Google Tag Manager na stronie pozwala na bardziej zaawansowaną konfigurację Google Analytics  i uzyskanie ze strony danych, do których standardowo nie mamy dostępu. Ponadto wymaga mniejszej ingerencji w kod źródłowy strony, co tym samym redukuje ilość pracy programistów.

Narzędzia to jednak nie wszystko. Najważniejsze jest wyciąganie wniosków z danych i wdrażanie wniosków w życie. Co miesiąc tworzymy raport analityczny, ale możliwe są modele polegające na skonfigurowaniu paneli analitycznych (dashboard), które klient obsługuje sam.

Znajomość odpowiedzi na pytania o zachowanie użytkowników jest jednym z kluczowych kroków na drodze do większej rentowności biznesu online. Skontaktuj się z nami i zyskaj dostęp do wiarygodnych danych na temat Twojej strony www.

Kontakt

agencja interaktywna Gdańsk

Agencja interaktywna Yetiz.

Dobra strona www to początek. Proponujemy naszym Klientom dodatkowe wsparcie w postaci kampanii marketingowych. Działania reklamowe dobieramy indywidualnie, tak by przełożyły się na rozwój konkretnego biznesu. Najważniejsza jest dla nas konwersja, dzięki której możemy ocenić realny wpływ prowadzonych działań na procesy zachodzące w firmie.

Dane kontaktowe

tel. 58 350 94 12
fax 58 350 94 11

biuro@yetiz.pl

NIP 851-289-29-22
REGON 812725217

Siedziba

Grunwaldzka 103/1.11
80- 244 Gdańsk

Sprawdź na Google Maps

Gdańsk:
Grunwaldzka 103/1.11
80- 244 Gdańsk
gdansk@yetiz.pl

Pamiętaj, że wysyłając do nas e-mail zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w zakresie opisanym w naszej Polityce prywatności.

Warszawa:
Konstancińska 2/112
02-942 Warszawa
tel. 22 535 33 59
warszawa@yetiz.pl

Rotterdam:
Hofplein 20
3032 AC ROTTERDAM
Netherlands
rotterdam@yetiz.pl